אמבטיה או מקלחון – כיצד בוחרים?

כשאנחנו משפצים בית קיים או מקימים בית חדש, אחת השאלות שעולות אצלנו היא, האם להתקין אמבטיה רגילה או שמא להתקין מקלחון במקלחת. זו שאלה שעולה במצבים מסוימים, ולא תמיד דווקא ביחס לחדר מקלחת הראשי, שם נהוג על פי רוב להתקין אמבטיה רגילה.

במאמר זה אנחנו נבחן שתי שאלות בסיסיות, הראשונה היא, האם להתקין אמבטיה רגילה או מקלחון והשנייה, כיצד בוחרים איזה סוג להתקין, אחרי שבוחרים את אחת מבין שתי האופציות.

נתחיל מהשאלה הראשונה, הבסיסית. האם להתקין אמבטיה או מקלחון. ובכן התשובה היא די פשוטה. אם חדר המקלחת הוא גדול מספיק, אז עדיף להתקין בו אמבטיה, זה הרבה יותר נוח, הרבה יותר נעים להתקלח בתוך אמבטיה, ולמען האמת זה גם הרבה יותר בטוח, בוודאי אם יש ילדים אמורים להשתמש בחדר זה.

לעומת זאת, אם מדובר בחדר מקלחת לא ראשי, אלא כזה שמיועד להורים, אם מדובר בדירה קטנה או יחידת דיור, אז לא תהיה ברירה אלא להתקין מקלחון, מאחר וזה תופס הרבה מקום וצריך לומר שזה גם הרבה יותר זול להתקנה. כן זה לא מפתיע שאנחנו יכולים למצוא מקלחונים בחדרי מקלחת של משרדים, מועדוני ספורט, מועדוני ספא וכן בבתי הארחה ובתי מלון.

איזו אמבטיה ואיזה מקלחון עלינו לבחור?

כאן זו שאלה בעיקר של גודל השטח שעומד לרשותנו והעיצוב של החדר בתוספת התייחסות לכל הנושא של בטיחות.

אנחנו צריכים להחליט כיצד אנחנו מתכננים את חלוקת השטח בחדר המקלחת בשביל שנוכל להתקין בצורה נוחה את האמבטיה או את המקלחון, כך שנוכל להשתמש בהם בצורה יעילה ונוחה. אנחנו צריכים לבחון כיצד השימוש במתקנים אלה משתלב עם השימוש באמצעים אחרים בחדר המקלחת, כמו אסלה, כיור וכמובן אם יש לנו מספיק שטח בשביל להתנגב ולהתלבש.

כאמור, אנחנו נתייחס גם לשאלה עד כמה זה מתאים מבחינת העיצוב של המקום, וכן עד כמה המתקן הוא בטוח לשימוש, על מנת שנוכל להפיק ממנו תועלת מרבית כפי שאנחנו רוצים, בין אם זה לשימוש של אדם אחד או יותר.