איך תחליטו על גודל הטלוויזיה החדשה שלכם?

כאשר זה נוגע לטלוויזיה שלכם הגודל כן קובע – או לפחות יש לו השפעה גדולה על חוויית הצפייה. לכן, אם אתם נמצאים לקראת הליך רכישת טלוויזיה, אחד מהפרמטרים המרכזיים עליהם ככל הנראה תשימו דגש יהיה גודל הטלוויזיה שלכם. עכשיו, יש לקחת בחשבון שכל חנות למוצרי חשמל, מציע מסכי טלוויזיה במגוון גדלים שונים – אשר בחלק מהמקרים, לא נופלים במידותיהם ממיני מסך קולנוע. אבל, לפני שאתם מתפתים לבחור במסך הגדול ביותר, יש כמה שיקולים שכדאי שתיקחו בחשבון בהליך הבחירה.

התאמה לגודל החדר
אז הדבר הראשון אותו יש לקחת בחשבון בהליך בחירת גודל מסך טלוויזיה, הוא התאמה לגודל החדר ובעיקר, למרחק שבין הצופה למסך. בחירה במסך ענק לחדר קטן או להבדיל, מסך קטן לחדר ענק, עלולה לגרום לפגיעה בראייה ואף להפחית במידה רבה מאיכות חוויית הצפייה. יש לקוחות שרצים לקנות מסך טלויזיה 65 כי את זה "כולם קונים".

אם המסך מיועד לחדר יחסית קטן כמו חדר ילדים או חדר שינה (כאשר, המרחק בין הצופה למסך יעמוד לרוב על כשני מטר) ההמלצה היא לבחור במסך בגודל של כ-30 מטר. אם מדובר במסך המיועד לסלון ענק אפשר להתפרע ולבחור במסך בגודל שישים אינץ' ואפילו יותר מכך.

איך המסך אמור להיות מוצב?
יש לקחת בחשבון שככל שמסך הטלוויזיה הינו גדול יותר בהתאמה, הוא גם כבד יותר. מכיוון שאף אחד לא רוצה לסכן את עצמו ואת משפחתו, חשוב מאוד לתכנן מראש, את צורת ההצבה של המסך – האם אתם מתכננים לתלות אותו? האם הוא אמור להיות מונח על שולחן וכיוצא בזה. בכל מקרה, הבטיחות צריכה להיות בראש סדר העדיפויות ולכן, יש לבחור במסך אשר יתאים בצורה הטובה ביותר לצורת ההצבה המתוכננת.

איכות המסך
בעבר, מי שביקש לחשב את גודל הטלוויזיה ביחס לגודל החלל, קיבל המלצה על הנוסחה הבאה: מרחק הצפייה כפול 15 – במידה והמרחק בין הצופה למסך היה 2 מטר, גודל המסך המומלץ היה 30 אינץ'.

כיום, הודות לטכנולוגיה המתקדמת, איכות הצפייה במסכים היא הרבה יותר גבוהה, כך שבלא מעט מקרים, במרחק של 2 מטר, ניתן להציב גם מסכים בגודל של 37 אינץ' ואפילו יותר וליהנות מאיכות צפייה גבוהה. כאמור, בשביל לבדוק את הפרמטר הזה מומלץ לשים דגש כאמור, על איכות המסך.

תקציב
יש לקחת בחשבון שגודל המסך משפיע על עלות הטלוויזיה (כמובן, שיש פרמטרים רבים נוספים משפיעים, אבל אם תיקחו 2 מסכים של אותו המותג ועם אותם התכונות, שרק הגדלים ביניהם שונים, תגלו שהמסך הגדול יהיה יקר יותר). לכן, גם גובה התקציב אותו תקצו לטובת המטרה ישפיע במידה מסוימת על הבחירה – ולכן, חשוב לתכנן את אותו התקציב בתבונה. לעיתים לאותו מותג יש מסכים באותו גודל אבל עם מפרט שונה לגמרי – לדוגמא חברת סמסונג מוציאה טלוויזיות שהפער לעיתים הוא פי-2 במחיר באותו גודל מסך.

כאמור, בזכות הטכנולוגיות החדשניות, כיום ניתן ליהנות מחוויית צפיה ביתית אשר איננה נופלת באיכותה מחוויית צפייה בקולנוע. יחד עם זאת, בכדי שהחוויה הזאת אכן תתממש קיימת חשיבות גבוהה לבחור את הטלוויזיה בתבונה. לכן, בהליך בחירת מסך הטלוויזיה חשוב לשים דגש משמעות על גודל המסך ועל התאמתו לחדר או לחלל עבורו הוא מיועד. מעבר לכך, חשוב כמובן, לא להזניח גם פרמטרים אחרים אשר ישפיעו במידה כזאת או אחרת על חוויית הצפייה ובין היתר: סוג הטלוויזיה, המותג אשר עומד מאחורי אותה הטלוויזיה וכמובן, גובה התקציב אותו אתם מעוניינים להשקיע במטרה.